Sosyal medya siteleri hayatımızda aktif olarak yer alan ve sürekli olarak günün belirli zamanlarının ayırıldığı alanlar olarak ifade edilmektedir. İlk olarak Facebook ile ciddi bir hal alan bu furya, gün geçtikçe farklı alternatifleriyle de gelişme göstermiştir. Ancak Facebook halen daha sosyal medya sitesi olarak en fazla takipçiye sahip olan bir platform olarak görülmektedir. Bu yüzden hem daha köklü hem de daha fazla kullanıcıyı içermesinden dolayı farklı farklı paylaşımları geniş bir arşivde görebilmek söz konusu olabilmektedir. bu yüzden Facebook video indir gibi bir işlem sürecinin de daha işlevsel ve istenilen şartlar dahilinde gerçekleştirilebilecek boyutta olmasından dolayı da genel olarak faydalı bir konumda olacağı da söylenebilmektedir.

Facebook odaklı olarak gerçekleştirilecek olan video indirme işlemleri kapsamında herhangi bir ücret tahsil edilmemektedir. Sosyal medya kullanıcıların istedikleri kadar videoyu indirme eylemlerinde bulunmaları bedava ve kolay bir şekilde web sitesi içerisinde gerçekleştirilebilecektir. Facebook video indir kapsamında tamamen kusursuz yönde olabilecek olan bu eylemler esnasında üyelik süreçleri de zorunlu bir eylem olmayacaktır. Üyeliklerin isteğe bağlı olarak gerçekleştirileceği web sitelerinde kişilerin sorunsuz bir işleyişe tabi olmaları durumu gözlemlenebilmektedir. Facebook odaklı olarak herhangi bir video indirme sürecinde etkili olan bu siteler dahilinde genel olarak kullanıcıların aradıklarını elde etmeleri söz konusu olabilecek türde varlık göstermektedir.
Facebook kapsamında yer alan videoları hayata geçirecek olan kişilerin indirme süreçleri içerisinde arzu ettiklerini elde etmeleri muhtemel olarak görülebilecektir. Facebook video indir işlemleri esnasında problemler yaşanmamakla beraber, kişilerin sürekli olarak kusursuz bir video indirme süreci içerisinde yer alabilmeleri gibi bir durum da yaşanabilecektir. Öte yandan bu video indirme platformunun, videoların çeşitliliğine bağlı olarak devre dışı kalmaları gibi bir durum da ortaya çıkmamaktadır. Kullanıcıların her bir Facebook videolarını indirmeleri evresinde de bu sitelerden faydalanabilmeleri ve genel olarak cihazlarında bu görsel ögelere yer verebilmeleri sağlanabilecek düzeyde olacaktır. Genel olarak kullanışlı olarak adlandırılacak olan web siteleri sayesinde indirme işlemleri oldukça basit bir biçimde de hayata geçirilebilecek türde olacaktır.

Sosyal medya siteleri arasında öncü bir pozisyonda varlık gösteren Facebook bazlı video indirme seçenekleri kişisel bilgisayarlar dahilinde kendini gösterebilecektir. Facebook video indir kapsamında öne çıkan web siteleri, tam olarak mükemmel bir biçimde varlık gösterebilecek düzeyde olacaktır. Web tarayıcılarının herhangi biri dahilinde bu süreç işleyecek ve her bir video indirme eylemi de oldukça basit bir şekilde ilerleyecektir. Videoların URL bağlantıları kapsamında var olacak olan bu indirme işlemleri esnasında videoların detayları baz alınmayacaktır. Aynı zamanda da videoların belirlenmesi ve indirilme süreçlerinin oldukça basit bir şekilde tamamlanarak, her kullanıcının aradıkları şekilde var olması bakımından da yeterli olarak gözlemlenebilecek düzeyde olacaktır.

Facebook mobil destekli olan uygulamasıyla da varlık gösteren bir sosyal medya platformu olarak görülmektedir. Bu yüzden Facebook video indir web sitesinin de akıllı telefonlar destekli bir şekilde hizmetlerine devam ettiği de gözlemlenmektedir. Mobil odaklı olarak da benzer bir işleyiş ortaya çıkacak ve oldukça basit olarak da kendini gösterecektir. Tamamen kullanıcı odaklı olmasından dolayı mobil platformlar için de uygun olan bu video indirme seçeneği sosyal medya kullanıcıları arasında revaçta olmaya devam etmektedir. Genel olarak videoların cihazlar içerisinde barındırılması aşamasında yeterli bir fayda vermekle beraber, kusursuz bir konumda olmasından dolayı da gün geçtikçe daha fazla kullanıcı tarafından da kullanılmaya da devam edilmektedir.